Laudongasse (Laudonova)

• místo

stadion na Laudonově ulci (dnešní Tábor)

• charakteristika

"1. mezinárodní lehkoathletické závody", pořádané SK Moravská Slavia pouhý rok po ustavení jejího atletického odboru, byly dosud největším atletickým podnikem na dráze v Brně.
    Na pořadu bylo 13 disciplín, startovalo 37 závodníků ze 7 klubů. Mezinárodní konkurenci představovali tři uherští atleti z Prešpurku a dva z německého (brněnského) Athletic Club Brünn. V hodu diskem zvítězil Luntzer (PTK Prešpurk) s výkonem 40,10 m před Františkem Jandou-Sukem 39,73 m a Šusterou.
    Většinu disciplín vyhráli atleti pražské Slavie, nejúspěšnější byl Janda-Suk, který zvítězil v hodu koulí v novém českém rekordu 12,10 m nad Luntzerem i v hodu oštěpem 44,02 m před Hejtmánkem-Hejnkem (Achilles Brno) 43,50 m a ještě ve skoku dalekém (610 cm). Janda-Suk byl i členem vítězné štafety Slavie spolu s Klímou, který vyhrál běh na 100 yardů za 10,6 a 400 m překážek v čase 1:10 min. a byl druhý v dálce. Jarolímek vyhrál běhy na půl míle (2.16,2) i na 3 míle (17:19,6) a Ivan skok vysoký výkonem 162 cm.