III. ročník závodu v lesním běhu Moravské Slavie

8. 11. 1925

charakteristika

Úvodem celého běhu byl závod v lesním běhu dorostenců (15–18 let), který se konal na lehčí trati (2000 metrů) za účasti 18 startujících, z nichž zvítězil velmi talentovaný Klempera (SK Vyškov) finišem na hřišti v čase 13:05,3 nad Moráčkem (SK Moravská Slavia), jehož čas byl 13:08,3. Na dalších pozicích pak doběhli Musil (skauti DTJ Židenice), Čača (SK Vyškov) a Šimek (Sokol Heršpice). Vzdali pouze dva závodníci.
Zajímavou kategorií byla kategorie příchozích (trať 3500 metrů).
Lehkoatletický odbor SK Židenice vedený populárním rekordmanem a znamenitým trenérem Václavem Vohralíkem uzavřel tuto lehkoatletickou sezonu úplným vítězstvím v lesním běhu. Za vytrvalého deště vyběhlo na trať celkem 40 závodníků.
Velkou senzací byla těžká porážka Otakara Německého z Nového Města, loňského vítěze tohoto běhu a stejně tak skutečnost, že velmi dobře připravení žideničtí atleti dokázali z prvních deseti míst obsadit sedm.
Start i cíl byl na hřišti SK Moravské Slavie v Pisárkách, trať měřila 4200 metrů.